Garwolin

Gmina Maciejowice bezkonkurencyjna /ZDJĘCIA/

Sport Pon. 07.03.2022 08:19:11
07
mar 2022

11 drużyn reprezentujących samorządy powiatu garwolińskiego rywalizowało o miano najlepszego w halowej piłce nożnej o szablę mjr Mariana Bernaciaka „Orlika”. Zmagania samorządowców wpisały się w powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zorganizowano tez zbiórkę na rzecz walczącej Ukrainy.

Turniej, który zainicjował dwadzieścia dwa lata temu nieżyjący już dyrektor MOSiR Adam Bogusz zorganizowano 05 marca w hali sportowej w Górznie. Do walki stanęło 11 drużyn reprezentujących powiat garwoliński, miasta Garwolin i Żelechów oraz gminy Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Pilawę, Parysów, Sobolew, Miastków Kościelny. Wszystkie zespoły podgrzewali do walki, bądź bezpośrednio na parkiecie dyrygowali grą starostowie Mirosław Walicki i Marek Ziędalski, burmistrz Łukasz Bogusz, wójtowie Górzna Waldemar Sabak, Maciejowic Tomasz Kwiatkowski, Miastkowa Kościelnego Jerzy Jaroń, Sobolewa Maciej Błachnio, przewodniczący rad, radni. To z pewnością podnosiło na duchu zawodników i dowodziło spójności samorządu. Patronat nad turniejem niezmiennie sprawuje Starosta Powiatu Garwolińskiego. Organizatorem było starostwo powiatowe, gmina Górzno i hala sportowa w Górznie.

Po trwającej prawie 6 godzin rywalizacji, bezkonkurencyjną okazała się drużyna Gminy Maciejowice z wójtem Tomaszem Kwiatkowskim, która z rąk organizatorów zawodów, starosty Mirosława Walickiego i wójta Waldemara Sabaka otrzymała szablę mjr. Mariana Bernaciaka ps. Orlik”. Kolejne miejsca wywalczyli i puchary oraz dyplomy otrzymali reprezentanci samorządów:

Gmina Parysów
Gmina Sobolew
Miasto i Gmina Pilawa
Urząd Gminy Łaskarzew
Gmina Górzno
Miasto Garwolin
Gmina Garwolin
Starostwo Powiatowe
Gmina Miastków Kościelny
Rada Miasta Żelechów
Najlepszy bramkarz turnieju: Karol Brojek
Najlepszy strzelec: Grzegorz Gawryś.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.