Garwolin

Gminny Turniej Piłki Nożnej w Borowiu

Sport Pt. 20.10.2023 08:11:41
20
paź 2023

Piłkarskie drużyny z Zespołów Szkół w Borowiu i Głoskowie triumfatorami turnieju piłki nożnej, który był kolejnym etapem programu „W Gminie Borowie – ze sportem na zdrowie!” Na parkiecie hali sportowej rywalizowało 72 zawodników ze wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Borowie.

Turniej zorganizowany został 19 października w hali sportowej w Borowiu przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Wiejskich w Borowiu we współpracy z Urzędem Gminy w Borowiu. 72 zawodników ze wszystkich trzech gminnych szkół podstawowych mogło ze sobą rywalizować dzięki środkom pozyskanym w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, a także dzięki wsparciu Wójta Gminy Borowie Wiesława Gąski i pozyskanym z Gminy Borowie środkom w otwartym konkursie na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej na ternie gminy Borowie.

Na starcie turnieju przybyłych zawodników swoją obecnością zaszczycili posłowie na Sejm RP Iwona Kurowska i Grzegorz Woźniak, zastępca wójta gminy Piotr Zając, dyrektor Zespołu Oświatowego w Borowiu Ewa Wielgosz, Zarząd Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Wiejskich w Borowiu.

Uczniowie startowali w 3 kategoriach wiekowych mieszanych – drużynę tworzyli chłopcy i dziewczęta. W wyniku rozegranych meczy ustalono klasyfikację turnieju:

Klasy 2-3:
1. Zespół Szkół w Głoskowie
2. Zespół Oświatowy w Borowiu
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwowem

Klasy 4-5:
1. Zespół Oświatowy w Borowiu
2. Zespół Szkół w Głoskowie
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwowem

Klasy 6-8:
1. Zespół Oświatowy w Borowiu
2. Zespół Oświatowy w Borowiu – II zespół
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwowem

- Wszyscy uczestnicy czwartkowych zmagań otrzymali medale, które wręczał im Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska oraz pakiety regeneracyjne. Szkoły otrzymały dyplomy, okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Wręczone zostały też statuetki za osiągnięcia indywidualne w turnieju – informuje prezes stowarzyszenia Tomasz Majczyna.

Królowie strzelców w swoich kategoriach: Szymon Zerka (9 goli), Fabian Zając (4) – obaj z Głoskowa oraz Krzysztof Domarecki (6) – Borowie.
Królowa strzelców: Amelia Kutwińska (2) – Borowie
Strzelec jedynej bramki dla Iwowego – Jan Rogowski
Najlepsi bramkarze: Miłosz Majczyna – Głosków, Adam Moch i Bartosz Gliwka – obaj Borowie.

Na koniec, po pamiątkowych zdjęciach, na wszystkich czekała uczta w miejscowej pizzerii. Zakończenie tego sportowego cyklu w Borowiu z Mikro Grantów Sportowych już 8 listopada – tym razem na kręgielni.na podst. inf. pras.


POBIERZ APLIKACJĘ

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.