Łukasz Biernacki najlepszym zawodnikiem z powiatu w triathlonie

Sport Śr. 30.06.2021 09:30:41
30
cze 2021

Ponad 100 osób wzięło udział w tegorocznej VIII edycji Triathlonu Garwolińskiego. Na starcie pojawili się zawodnicy z różnych stron Polski oraz reprezentacja triathlonistów z powiatu garwolińskiego. W zawodach zwyciężył Paweł Młodzikowski, a najlepszym zawodnikiem wśród mieszkańców naszego powiatu był Łukasz Biernacki z klubu Victus Rębków.

Triathlon Garwoliński to wydarzenie, które od 8 lat przyciąga do Garwolina zawodników z różnych zakątków Polski. W czerwcowe sobotnie przedpołudnie zawodnicy pokonali dystans blisko 26 km – 750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu.

Na starcie zawodów stanęło ponad 100 osób. Wśród nich czołowi polscy zawodnicy tej dyscypliny – wśród nich tegoroczny zwycięzca Paweł Młodzikowski z KB V-MAX Adamów, który ukończył całe zawody dokładnie w 1 godzinę.

Niespełna pół minuty później na mecie pojawił się Adrian Wilk (KS Ironman Cs Polska), a trzeci był Piotrek Saniawa z Triathlon Lublin Team.

Najlepszym zawodnikiem z powiatu garwolińskiego był Łukasz Biernacki – 9. w klasyfikacji generalnej. Tegoroczny triathlon ukończył z wynikiem 1:04:31. Drugie miejsce w klasyfikacji powiatowej zajął Mariusz Leszek (TBS) z czasem 1:13:30, a trzecie – Michał Łubian (Centrum E-Zdrowie) z czasem 1:14:15.
Pierwszą kobietą na mecie była Milena Ojrzyńska (Triathletic). Zawody ukończyła z czasem 1:11:18. Drugie miejsce zajęła Eliza Pitura (Szymanowski Triathlon Team) – 1:13:15, a trzecie – Ida Cewińska (Trimasters) – 1:15:56.

W zawodach wzięły udział także dwie triathlonistki z powiatu garwolińskiego. Iwona Oleksiak (Victus Rębków) ukończyła zawody z czasem 1:21:28, a Eliza Adamowicz – z czasem 1:30:46.
Zwycięzcy odebrali pamiątkowe statuetki i nagrody z rąk patronów honorowych – burmistrz Garwolina Marzeny Świeczak oraz wójta gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka.

Organizatorami Triathlonu Garwolińskiego są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Park Wodny „Mamut”, Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”.