Garwolin

Maxi imprezy z Mikro Grantami Sportowymi w Borowiu

Sport Pt. 01.12.2023 08:08:28
01
gru 2023

357 uczestników wzięło udział w 4 wydarzeniach sportowych zorganizowanych od września do października na obiektach sportowo-rekreacyjnych gminy Borowie. Wszystko dzięki pozyskanym przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Wiejskich w Borowiu środkom z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Realizacja tych projektów dla dzieci i młodzieży z terenu borowieckiej gminy okazało się wielkim sukcesem organizacyjnym.

Ostatnim akordem był rozegrany w Borowiu turniej kręgli dla szkół, w którym złote medale zdobyła szkoła z Iwowego, srebro z Głoskowa, a brąz z Borowia. Dekoracji medalowej dokonał wójt Wiesław Gąska. Rywalizację sportową zaś zakończyła wspólna biesiada przy pizzy.

Skąd taki pomysł, zapytaliśmy o to prezesa Stowarzyszenia Tomasza Majczynę. „W bieżącym roku nastąpiła reaktywacja założonego w 2014 r. Stowarzyszenia. Impuls do tego dał wójt Wiesław Gąska. Od razu z nowym zarządem przystąpiliśmy do poszukiwania funduszy – pozyskaliśmy je z Urzędu Gminy Borowie i dwukrotnie z Ministerstwa Sportu w ramach dwóch edycji Mikro Grantów Sportowych. I tu wielkie słowa wdzięczności zarówna dla naszego pana wójta jak i naszych posłów Iwony Kurowskiej i Grzegorza Woźniaka, którzy pomagali nam w uzyskaniu dotacji i towarzyszyli na sportowych wydarzeniach”- wyjaśnia prezes i dodaje, że podziękowania należą się też ochotniczym strażom pożarnym z terenu gminy Borowie, które włączyły się w pomoc, przygotowywanie i przeprowadzenie imprez. Podobnie wyrazy uznania dla dyrekcji szkół i nauczycieli, którzy bardzo chętnie włączyli się w przygotowanie swoich uczniów i towarzyszyli im w sportowych zmaganiach.

Borowieckie Stowarzyszenie zaoferowało różnorodną ofertę sportową – tryptyk sportowy w ramach zadania „W gminie Borowie – ze sportem na zdrowie!” - począwszy od wrześniowych biegów przełajowych, które pomimo deszczowej pogody zgromadziły 165 uczestników (dzieci w wieku od lat 3 do 16). Potem turniej piłki nożnej dla trzech kategorii szkolnych – 72 uczestników, mistrzowskie kręgle – 24 i Strażacki Niepodległościowy Turniej Sportowy dla MDP i DDP – 96 uczestników. Wszystkie imprezy obfitowały w nagrody i medale dla uczestników – co wiadomo, sprawiało dzieciom wielką radość. „Mamy nadzieję, że dobra passa w promocji różnego rodzaju sportu będzie trwała w naszej gminie i w przyszłym roku – bo jak pokazała frekwencja na wydarzeniach – jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia sportowe. Tak więc czekamy na nowe granty sportowe”- puentuje prezes Majczyna.

Przypomnijmy, że dotychczasowe działania były możliwe dzięki pozyskanym przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Wiejskich w Borowiu środkom w ramach Programu Mikro Granty – edycja 1 i 2, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.