Garwolin

Nowoczesny kompleks sportowy powstał w Maciejowicach

Sport Czw. 04.07.2024 07:07:45
04
lip 2024

Zakończyła się rozbudowa infrastruktury sportowej kompleksu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Maciejowicach. Dzięki pozyskanym przez samorząd dużym środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, powstał nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt sportowy, który służył będzie wszystkim mieszkańcom nadwiślańskiej gminy.

Zakończyły się prace budowlane związane z rozbudową kompleksu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Maciejowicach. Wartość umowy, to kwota 6 618 457 zł. - Na realizację tego przedsięwzięcia pozyskaliśmy dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 5 835 798 zł, co stanowi 90% kosztów całości inwestycji. Wkład własny gminy Maciejowice wyniósł 782 659 zł – mówi burmistrz Tomasz Kwiatkowski.

W skład rozbudowy wchodzą: główne boisko piłkarskie, boisko treningowe, skatepark, boisko wielofunkcyjne wraz z bieżnią okrężną i prostą. - Wykonanie tej inwestycji bardzo mnie cieszy, gdyż będzie ona służyć wszystkim mieszkańcom. Będą mogły z niej korzystać zarówno dzieci, jak też młodzież oraz osoby starsze. W minionej kadencji młodzież zwróciła się do mnie z petycją, pismem, o wybudowanie w gminie Maciejowice skateparku, dlatego też tym bardziej jestem zadowolony, że udało nam się to i młodzi ludzie będą mogli z tego korzystać – uzupełnia gospodarz miasta i gminy.

Boiska wykonane są w najnowszej technologii, na najwyższym poziomie, z nawierzchnią trawiastą z rolki. Będzie można na nich grać w piłkę nożną. Dodatkowo jest bieżnia miękka, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, piłki ręcznej, tenisa, kosza, skocznia do skoku w dal czy rzutnia do pchnięcia kulą.

O zakończonej kolejnej, dużej inwestycji w gminie Maciejowice z burmistrzem Tomaszem Kwiatkowskim rozmawia Waldemar Jaroń.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.