Garwolin

Sołectwo Miastków Kościelny bezkonkurencyjne

Sport Wt. 16.01.2024 16:29:01
16
sty 2024

15 stycznia, hala sportowa w Górznie stała się areną wydarzenia, które na stałe wpisało się w historię społeczności Gminy Miastków Kościelny. Puchar wójta gminy Jerzego Jaronia i proboszcza parafii Nawiedzenia NMP ks. kan. Ireneusza Głowackiego przyciągnął uwagę mieszkańców oraz licznych kibiców.

- Rywalizacja w turnieju futsalowym, czyli piłki nożnej halowej, była niesamowicie zacięta. Do zmagań stanęło imponujące grono - 12 drużyn, w których skład wchodziło łącznie około 100 zawodników. Atmosfera na trybunach była gorąca, a emocje sięgały zenitu – relacjonuje Mateusz Pałysa i dodaje, że początek turnieju to rozgrywki w grupach, które wyłoniły najlepszych z najlepszych.

Następnie przyszedł czas na play - offy, gdzie drużyny rywalizowały o miejsce w finale. Do ćwierćfinału awansowały ekipy TS Zabruzdy, Sołectwo Miastków Kościelny, Inter Ryczyska, Grześ St. Miastków, Laguna Stary Miastków, Oldboys Wilga Miastków, Przyjaciele Gminy Miastków oraz Tęcza Zgórze. Niestety, po fazie grupowej musieliśmy pożegnać drużyny Wilgi Miastków Juniorzy, Dragona Przykory, Rakiety Zwola oraz OSP Wilczyska.

Organizatorzy turnieju, jak co roku, zadziwili wszystkich imponującymi nagrodami. Puchary, medale oraz pamiątkowe statuetki były nie tylko symbolem triumfu, ale także wyrazem uznania dla zaangażowania wszystkich uczestników.

W emocjonującym półfinale zmierzyły się drużyny Laguna Stary Miastków, Przyjaciele Gminy Miastków, TS Zabruzdy oraz Sołectwo Miastków Kościelny. To były starcia na najwyższym poziomie, które dostarczyły widzom mnóstwo niezapomnianych chwil. Ostatecznie do finału awansowały drużyny Sołectwa Miastków Kościelny i Przyjaciół Gminy Miastków. W wielkim finale poziom był bardzo wysoki, a obie drużyny dawały z siebie wszystko. Ostatecznie zwycięstwo przypadło drużynie Sołectwa Miastków Kościelny, która przez cały turniej zdobyła aż 30 bramek, tracąc jedynie 2. To właśnie im przypadło większość nagród indywidualnych.

Maciej Ponceleusz i Fabian Frelik (obaj Sołectwo Miastków Kościelny) zostali uznani za wspólnych MVP turnieju, a tytuł najlepszego strzelca przypadł Szymonowi Wasilka z tej samej drużyny. Najlepszymi bramkarzami zostali Damian Baran i Mati Pałysa, również z Sołectwa Miastków Kościelny. Przemysław Baran z tej drużyny otrzymał tytuł najlepszego obrońcy, a wyróżnienie najlepszego zawodnika do lat 18 przypadło Piotrowi Domańskiemu z Tęczy Zgórze. Na koniec, Jacek Gajownik z drużyny Przyjaciół Gminy Miastków odebrał tytuł największego pudła turnieju.

- To nie tylko sportowe emocje sprawiły, że ten dzień zapadł w pamięci. Kierujemy serdeczne podziękowania dla organizatorów za ich zaangażowanie w tworzenie tak wspaniałego wydarzenia, które nie tylko uprzyjemniło nam czas, ale także zintegrowało lokalną społeczność. Dziękujemy także hali w Górznie, pod przewodnictwem Sławomira Gałkowskiego za gościnność i pomoc. Ten turniej futsalu był prawdziwym świętem sportu i wspólnoty, jednoczącym mieszkańców Gminy Miastków Kościelny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom, a także organizatorom za doskonałą organizację tego niezapomnianego wydarzenia, które jeszcze długo będzie wspominane przez wszystkich, którzy mieli przyjemność wziąć w nim udział – podkreśla Mateusz.


na podst. inf. i foto M. Pałysa
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.