Garwolin

Strażacy w akcji na... orliku w Górznie

Sport Śr. 28.06.2023 07:28:54
28
cze 2023

O tym, że druhowie potrafią świetnie grać w piłkę, można przekonać się w najbliższą sobotę, 1 lipca w Górznie, gdzie odbędzie się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Garwolińskiego. Na orliku rywalizować będą najlepsze strażackie zespoły z gmin.

Celem zawodów jest nie tylko wyłonienie najlepszych drużyn, ale również integracja między jednostkami i propagowanie aktywności fizycznej, która jest nieodłącznym elementem pracy strażaka.

- Turniej skierowany jest do druhów z jednostek OSP, które mają minimum przeszkolenie podstawowe i zgodnie z regulaminem, każda gmina może wystawić jedną drużynę składającą się z najlepszych zawodników z poszczególnych jednostek OSP. Mam nadzieję, że będzie to piękna zabawa, ale także rywalizacja na boisku sportowym, w odróżnieniu od corocznie organizowanych zawodów sportowo – pożarniczych – mówi Waldemar Sabak, prezes strażaków powiatu garwolińskiego.

Organizatorem turnieju jest Ochotnicza Straż Pożarna w Górznie oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Garwolinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła senator Maria Koc, a partnerem wydarzenia jest Krajowa Grupa Spożywcza z członkiem RN Michałem Jaworskim, natomiast jednym z patronów medialnych Katolickie Radio Podlasie. Za walory kulinarne podczas turnieju odpowiada Koło Gospodyń Wiejskich z Reducina.

Turniej odbędzie się na boisku „Orlik” przy hali sportowej w Górznie. Początek o 10:00.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z Waldemarem Sabakiem, prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Garwolinie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.