Garwolin

VI Międzypokoleniowy Rajd Nordic Walking w Żelechowie

Sport Sob. 15.06.2024 13:07:15
15
cze 2024

Ponad 170 uczestników stanęło na starcie VI Międzypokoleniowego Rajdu Nordic Walking w Żelechowie. Impreza odbyła się w niedzielę, 9 czerwca.

Uczestników rajdu powitali i poprowadzili na trasę: Starosta Powiatu Garwolińskiego - Iwona Kurowska, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego – Mirosław Walicki oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie - Sylwia Tomaszek. Przed marszem odbył się również krótki pokaz prawidłowej techniki marszu z kijami przeprowadzony przez instruktorkę nordic walkingu – Joannę Włodarczyk.

W piękne, niedzielne popołudnie wszyscy uczestnicy bez problemu pokonali 9-kilometrową, malowniczą trasę wiodącą przez Hutę Żelechowską. Rajd miał charakter rekreacyjny, każdy szedł w swoim tempie. Liczyła się promocja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz integracja całych rodzin. W rajdzie szły dzieci, ich rodzice i dziadkowie.

Po pokonaniu trasy wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody: m.in. powerbank, słuchawki, piłkę i wiele gadżetów ufundowanych przez starostwo powiatowe i pozyskanych sponsorów. Na wszystkich czekały również napoje i słodkie przekąski.

Najliczniejsze drużyny tradycyjnie nagrodzone zostały pucharami. W tym roku największa mobilizacja nastąpiła w drużynie LELEWELA.
1. LELEWEL - Liceum Ogólnokształcące w Żelechowie
2. ZAKRZEWSKI - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Żelechowie
3. 11DH - 11 Drużyna Harcerska w Żelechowie
4. zespół Ryki

Organizatorami marszu byli animatorzy boiska Orlik 2012 Joanna Włodarczyk i Andrzej Głodek.

Kolejna edycję imprezy odbędzie się już za rok, w drugą niedzielę czerwca.

Wydarzenie honorowym patronatem objęła Starosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska.


Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.