Garwolin

VIII Powiatowy Turniej Szachowy dla Szkół Średnich o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego

Sport Śr. 06.04.2022 14:11:18
06
kwi 2022

31 marca, po dwóch latach przerwy, szachy znów królowały podczas rywalizacji w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie. 28 uczniów z siedmiu szkół średnich walczyło podczas VIII Powiatowego Turnieju Szachowego dla Szkół Średnich o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Rywalizacja odbywała się zarówno na poziomie indywidualnym jak i drużynowym. Wielkie emocje towarzyszyły kolejno rozgrywanym partiom, a zawodnicy, którzy przybyli na turniej, stanowili powiatową śmietankę szachową.

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej zwyciężył Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, zaraz za nim uplasował się Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, zaś trzecie miejsce wywalczyło Liceum Ogólnokształcące im. M. J. Piłsudskiego w Garwolinie.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Severyn Smykalo z ZS Nr 1 w Garwolinie, Jan Górski z LO w Garwolinie zajął drugie miejsce, trzecie Jarosław Martyniuk z ZS Nr 1 w Garwolinie.

Nagrody i pamiątkowe puchary zwycięzcom wręczyli Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Marek Ziędalski, radna powiatowa Urszula Kobielus oraz Dyrektor Liceum w Żelechowie Sylwia Tomaszek. Koordynatorem turnieju był Andrzej Głodek, nauczyciel z Żelechowa, którego szachy od lat są wielką pasją.

Wicestarosta Marek Ziędalski wyraził zadowolenie z powodu organizacji powiatowych rozgrywek szachowych po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Podziękował organizatorowi - Liceum Ogólnokształcącemu w Żelechowie na czele z dyrektor Sylwią Tomaszek za podtrzymywanie tej cennej idei, a zwłaszcza Andrzejowi Głodkowi, nauczycielowi tej szkoły, propagatorowi gry w szachy w liceum i pomysłodawcy rozgrywek powiatowych. Wicestarosta zwrócił się również do nauczycieli i uczniów z powiatu, wśród których byli także uczniowie z Ukrainy, gratulując udziału w tych rozgrywkach.Inf. pras.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.