Garwolin

Wystartowali! Biegacze ze Stopki Pilawa wyruszyli do Świnoujścia

Sport Pt. 26.05.2023 17:05:43
26
maj 2023

To już czwarta edycja. Biegacze ze Stopki Pilawa wczoraj, w czwartek 25 maja wieczorem kolejny raz wyruszyli - tym razem do Świnoujścia. Na starcie żegnała ich burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian oraz wielu mieszkańców, którzy osobiście chcieli im życzyć powodzenia.

"Jestem z Was wszystkich bardzo dumna. Tak nieśmiało zaczynaliście, a dziś jesteście już znani nie tylko w gminie, powiecie, ale i w całym kraju. Bardzo się z tego cieszę. To, co nam szykujecie, to niezwykłe przeżycie. Ponad 660 km, to rzeczywiście wyzwanie i już Wam gratuluję przede wszystkim odwagi. Ale też chcę Wam podziękować - bo bardzo ważny jest cel, dla którego ten dzisiejszy bieg zorganizowaliście. Jest to pomoc dla niepełnosprawnej Angeliki z Lipówek. Rzecz niezwykle istotna. Drodzy Państwo, włączmy się w tą akcję, bo myślę, że ich wysiłek na to zasługuje, a dziewczynka potrzebuje wsparcia. Także trzymamy kciuki! Życzymy wszystkim powodzenia i do Waszego powrotu!" - mówiła przed startem burmistrz Albina Łubian, która objęła sztafetę patronatem honorowym.

Aktualnie biegacze pokonali już około 190 km. Jak sami mówią - pogoda i humory dopisują. Za Wisłą dołączyła do nich spora ekipa Góra Biega - zapalonych biegaczy z Góry Kalwarii. W Warszawie natomiast przywitał ich aktor Marcin Mroczek. Kto wie co ich jeszcze spotka!

My trzymamy kciuki, a sztafeta biegnie dalej dla niezwykłej Angeliki!

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/8j2e4a

Aktualną lokalizację można obserwować pod linkiem:

https://www.poltrax.live/pilawa-swinoujscie

Na załączonych zdjęciach oprócz wyżej wymienionych: Dorota Korycka, Małgorzata Zawadka, Jarek Walecki, Sławomir Zadrożny, Damian Zieliński, Mariusz Gac, Łukasz Zalewski, Lukasz Jesiotr, Łukasz Owczarczyk, Kamil Zawadka, Krzysztof Samara, Daniel Tałanda, Paweł Domarecki, Rafał Piętka, Karolina Zawadka, Eric Cantona, Monika GK, Radosław Pyza, Patryk Włodarczyk, Anna Walecka, Emilia Mazek.na podst. inf. UMiG Pilawa
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.