Garwolin

Znamy zwycięzców VIII Duathlonu Garwolińskiego

Sport Czw. 04.05.2023 09:23:06
04
maj 2023

Blisko 70 osób wzięło udział w tegorocznej edycji Duathlonu Garwolińskiego. Na starcie pojawili się nie tylko zawodnicy z powiatu garwolińskiego, ale także wielu sportowców z różnych zakątków Polski. Zwycięzcą zawodów został Łukasz Kalaszczyński z Płocka. Najlepszym zawodnikiem z powiatu garwolińskiego był Łukasz Biernacki, który w klasyfikacji generalnej znalazł się zaraz za podium.

- Cieszymy się, że to wydarzenie przyciąga do Garwolina wielu wspaniałych zawodników i że w tym gronie są także mieszkańcy powiatu garwolińskiego. Po raz kolejny odnotowaliśmy bardzo wysoki poziom zawodów. I nie chodzi tylko o zawodników z czołówki, ale o wszystkich startujących w zawodach. Wszystkim serdecznie gratulujemy – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które jest głównym organizatorem Duathlonu Garwolińskiego.

Wydarzenie odbyło się 30 kwietnia. Start i meta znajdowały się na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Zawodnicy mieli do pokonania trasę 27,5 km, w tym 7,5 km biegu oraz 20 km jazdy na rowerze. Bieg odbywał się ścieżką wokół zbiornika, a trasa rowerowa wiodła okolicznymi drogami publicznymi.

Zwycięzcą VIII Duathlonu Garwolińskiego został Łukasz Kalaszczyński z Płocka, który na pokonanie całej trasy potrzebował 57 minut i 11 sekund. Drugie miejsce zajął Adam Ogłoblin z Warszawy, a trzecie Rafał Korulczyk z Bałtowa.

Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Jonio z miejscowości Szeligi. Zwyciężczyni ukończyła zawody z czasem 1:08:48. Na drugim miejscu uplasowała się Kinga Myśliwska z Ostrowca Świętokrzyskiego, a na trzecim – Agata Juszczyńska z Warszawy.

W kategorii mieszkańców powiatu garwolińskiego zwyciężył Łukasz Biernacki (4. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej) z czasem 59:56. Na drugim miejscu znalazł się Tomasz Suchodolski, a na trzecim – Bartłomiej Garnek.

- Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli nas w organizacji tego wydarzenia: Stowarzyszeniu Truchtacz.pl, Garwolińskiemu Stowarzyszeniu Kolarskiemu „Horyzont”, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców OSK Marcin, garwolińskiej policji oraz strażakom ochotnikom z OSP Garwolin, OSP Leszczyny i OSP Unin. Dziękujemy także zawodnikom, którzy zdecydowali się spędzić ten majowy weekend z nami i jednocześnie polecamy nasze kolejne sportowe wydarzenia. W czerwcu zapraszamy na bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”, a w lipcu na Triathlon Garwoliński – podkreśla Jarosław Kargol.

Lista laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych
K1 16-29 lat
1. Olga Jarzyna
2. Katarzyna Owczarczyk

K2 30-39 lat
1. Karolina Kochaniec-Matuszak
2. Agnieszka Ragus-Suszczyńska
3. Ewelina Kaska-Łobodowska

K3 40-49 lat
1. Anna Golba
2. Karolina Szymańska
3. Karolina Fałek

K4 50+
1. Stanisława Ferko-Czajkowska

M1 16-29 lat
1. Tomasz Jakubowski
2. Tomasz Suchodolski
3. Robert Juszyczński

M2 30-39 lat
1. Łukasz Biernacki
2. Kamil Kołosowski
3. Paweł Młodzikowski

M3 40-49 lat
1. Konrad Sulik
2. Konrad Bartoszek
3. Marcin Banaszkiewicz

M4 50-59 lat
1. Marcin Pruszacyk
2. Artur Bąk
3. Grzegorz Dominik

M5 60+
1. Zenon Michalik
2. Tomasz Klepacki.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.