Biała Podlaska

Rowery dla uczniów ze szkół z terenu gminy Zalesie

Region Śr. 27.03.2024 15:35:29
27
mar 2024

216 rowerów zakupionych ze środków gminy Zalesie i przy hojnym wsparciu sponsorów zostało 27 marca przekazanych uczniom klas 4-8 szkół podstawowych z terenu gminy Zalesie.

Uroczyste przekazanie rowerów zakupionych w ramach innowacyjnego programu „Sportowa Gmina Zalesie” odbyło się w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu.

W sumie do uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy trafiło 216 rowerów wraz z kaskami ochronnymi i niezbędnym oświetleniem rowerowym. W najbliższym czasie uczniowie otrzymają także kamizelki odblaskowe.

Inicjatorem i pomysłodawcą tego projektu był wójt Jan Sikora.Jak zaznaczyła Teresa Kusiak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu, w ramach realizacji programu „Sportowa Gmina Zalesie”, wszystkie szkoły opracowały harmonogramy, według których projekt przez 5 lat będzie wypełniany.

– Rozpoczną się różnego rodzaju rajdy, spotkania. Chcemy się też włączyć do rywalizacji w ramach Rowerowej Stolicy Polski. My jako szkoła również będziemy realizować rajdy, naszymi ścieżkami, które posiadamy, ale myślę też, że będzie to połączone z biwakami – podkreśliła Teresa Kusiak.

Zakup rowerów to spore zaskoczenie dla uczniów i miła niespodzianka. Głos podczas spotkania zabrał Paweł Starzyński, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.Cieszą się uczniowie, ale także rodzina, bo dzięki temu dzieci będą mogły spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.Patryk Rogowienko, członek Rady Rodziców przy szkole w Zalesiu powiedział, że te rowery dla dzieciaków to świetny pomysł, bo tak naprawdę dzieci mało się ruszają. – Te rowery będą motywacją przynajmniej na najbliższe tygodnie, żeby wyjść z domu i ruszyć się. Jest wiosna, a kto wie może dzieci „złapią” bakcyla i to im zostanie. To co tutaj widzę działa motywująco, aby samemu wyjść i pojeździć – dodał Patryk Rogowienko.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Tomek Czw. 28.03.2024 06:33:28

Szkoda że nikt nie pomyślał że dzieci są różnego wzrostu i należało by rowery dobrać. Moje dziecko jest niskie i ten rower jest zdecydowanie za duży i w tej sytuacji staje się bezużyteczny. Może za kilka lat ja dziecko podrośnie, to będzie go używać. Ale kiełbasa wyborcza musiała być.

irek22 Niedz. 31.03.2024 16:56:02

Ale My Polacy to jesteśmy... Popatrz Polaku na to z innej strony... Twoje dziecko będzie niezadowolone ..ale 215 dzieci tak.. a po drugie "darowanemu koniowi...