Siemiatycze

W Siemiatyczach otwarto gazownię

Region Śr. 27.09.2023 17:27:25
27
wrz 2023

Polska Spółka Gazownictwa otworzyła w Siemiatyczach gazownię. Dzięki temu spółka podnosi poziom bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców - powiedział Radiu Podlasie uczestniczący w otwarciu placówki prezes Polskiej Spółki Gazownictwa, Robert Więckowski.

- Bardzo mocno zwiększy to zakres bezpieczeństwa. Zmieni się zakres pogotowia gazowego. Trzyzmianowe pogotowie gazowe ulokowane w Siemiatyczach obsługiwać będzie Sarnaki leżące niedaleko ale już województwie mazowieckim, a także Drohiczyn i teren po Ciechanowiec. Dojazd będzie szybszy i ludzie mogą czuć się bezpieczniejsi.
Decyzja o zamknięciu gazowni w Siemiatyczach zapadła na początku 2015 roku, zanim na dobre zaczęła ona działać. Nowy zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa uznał, że decyzja o zamknięciu była błędna i wycofał się z zamiaru sprzedaży budynku. W 2017 roku otwarto w Siemiatyczach placówkę gazowniczą, która teraz została podniesiona do rangi gazowni.

Dzięki otwarciu gazowni, mieszkańcy Siemiatycz i okolic będą mogli na miejscu załatwiać wszystkie sprawy związane z dystrybucją gazu, bez konieczności wyjazdu do oddalonego o blisko 100 km Białegostoku.

W czasie wydarzenia, które miało miejsce 25 września, Polska Spółka Gazownictwa przekazała Ochotniczej Straży Pożarnej w Słochach Annopolskich detektor gazu. Takie przyrządy pomiarowe służą do ochrony osobistej, między innymi podczas prowadzania akcji ratowniczo-gaśniczych.

Gazownia w Siemiatyczach to podnoszenie bezpieczeństwa energetycznego, udogodnienie dla mieszkańców korzystających z gazu, a także nowe miejsca pracy, mówi Robert Więckowski prezes zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa, z którym rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Foto: Polska Spółka Gazownictwa
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Bogdan Czw. 28.09.2023 03:39:10

Bardzo dobrze za tuska by zbudowali gazownie ktora by uzalezniala od gazu z rosji, a tu prosze, uzaleznia od gazu polskiego , siemiatyckiego

gaz "siemaiatycki" Czw. 28.09.2023 04:31:37

to niemal to samo co "węgiel kazachstański", który prze porty w Rosji płynie do nas - jak wyjaśnił właśnie Sasin. Przecież Polska nie zwozi węgla z Rosji - a kto mówi inaczej jest ruską onucą.

wyborca Czw. 28.09.2023 11:17:47

Przejrzyj na oczy człowieku, teraz mamy gaz amerykańskich imperialistów i ich afrykańskich sługusów.